עיצוב סלון

הסלון הוא מקום המפגש המרכזי של הבית. אם זה מפגש בין בני הבית שמתרחש בסוף היום על מנת לנוח יחד ולצפות בטלוויזיה, או אם זה עם אורחים וחברים שמגיעים לביקור. לכן הוא צריך להשרות אווירה נעימה ומרגיעה ובו זמנית להיות נעים ומזמין בשביל לארח.

תאורת הסלון

לצורך עיצוב הסלון שלבו בחלל "שכבות של אור". מצאו את האיזון בין גוף תאורה מרכזי שיאיר את החלל לבין גופי תאורה שייצרו אווירה נעימה. חשוב לבחור בגופי תאורה שיספקו אור משמעותי לשעת הצורך - בעת אירוח וכדומה. לעומת זאת בעת ערב מאוחרת, בשעה שצופים בסרט, כשיושבים עם בן/בת הזוג נעים יותר לשבת עם תאורה מעומעמת, תאורת אווירה. לכן חשוב לספק מקורות אור שונים לכל התרחישים המתבקשים בחלל הסלון.

דאגו לתכנן חלונות גדולים בסלון הבית שיכניסו אור טבעי ויצרו אווירה מזמינה.

אלמנטים ייחודיים לעיצוב סלון

מומלץ לעשות קיר אחד דקורטיבי, אשר מייחד אותו צבע או חיפוי מעניין. לרוב זה יהיה קיר הטלוויזיה. ניתן לייחד קיר נוסף או קיר אחר בחלל הסלון ע"י חיפוי מעניין או באמצעות תאורת קיר שתבליט אותו ותייחד אותו.

הכניסו גיוון ועניין עם פריטים בעלי אמירה אישית. למשל שולחן קפה נועז, או כריות צבעוניות או מנורה עומדת מיוחדת, כל אלה יכולים להוסיף עיצוב לחלל הסלון.

בחירת ריהוט לעיצוב סלון

בבחירת ריהוט - ההמלצה לא להשתמש במערכות ישיבה קלאסיות של ספת דו וספת שלישיה זהות. גוונו במערכות הישיבה השונות. שלבו יחד עם הספה המרכזית שזלונג, זוג כורסאות או הדום. אל תפחדו לשלב בדים בצבעים שונים עם טקסטורות שונות. בחרו צבע ניטרלי לספה המרכזית וצבע דומיננטי יותר למושב הקטן.

למי מבינינו שהסלון משמש יותר למפגש חברתי, ושפינת הטלוויזיה נמצאת במקום נפרד- מומלץ למקם בסלון שתי ספות ארוכות מקבילות. כך נוצרת ישיבה המאפשרת שיח נעים. במקרה בו הסלון משמש בעיקר לצפייה בטלוויזיה, מומלץ למקם ספה ארוכה ונוחה מול מסך הטלוויזיה, על מנת שהצפייה תהיה נוחה.

עיצוב סלון