מתכננים לרכוש דירה מקבלן?

עיצוב דירה שנרכשה מקבלן הנו תהליך ארוך הנמשך מיום חתימת החוזה ועד לכניסה לדירה ואף לאחריו. בדרך כלל זהו תהליך שנמשך כשנתיים ויותר.
בפרויקט מסוג זה נידרש ליווי של מעצבת פנים בתור יועצת לכל אורך התהליך ובכל שלבי התכנון והבנייה. כולל תכנון חלל פנימי פונקציונלי המותאם אישית לצורכי הלקוחות. עיצוב יצירתי וייחודי של הדירה המשלב תכנון נישות גבס והנמכות גבס, בחירות והתאמות של המטבח, החיפויים, הריצוף, התאורה, הריהוט, הצבעים ועוד.
כאשר אתם מעוניינים לעצב בית או דירה חדשים עליכם להתייחס לכך עוד לפני החתימה עם הקבלן, שכן קבלנים רבים אינם מאפשרים או מקשים על לקוחות לבצע שינויים שחורגים מסטנדרט הבנייה. הסיבה לכך היא הרצון של הקבלן לסיים במהירות את הבנייה בסטנדרט אחיד ועם תכניות אחידות. שינויים מהסטנדרט דורשים מהקבלן יותר תיאום ופיקוח.
על כן כאשר הנכם רוכשים בית חדש ומעוניינים לעצב את הבית בשונה מהסטנדרט אנו ממליצים שתבדקו את גמישות הקבלן לבצע שינויים ובמידת הצורך הכניסו סעיפים בהסכם שמבטיחים את יכולתכם לבצע שינויים.

מעצבת פנים מטעם הקבלן

בשנים האחרונות ישנה מגמה של קבלנים להציע מעצבת פנים ללקוחות שרוכשים דירה אצלם בפרויקט. לכאורה מדובר בהטבה במסגרת קידם מכירות, אבל בפועל קיימת בעיה רצינית בעניין זה. הסיבה לכך היא שבמהלך העבודה מתקיימים קונפליקטים בין הלקוחות לבין הקבלן במספר תחומים עיקריים: לוחות זמנים למסירת הדירה, עלויות ביצוע שינויים בדירה וביקורת הדירה לפני מסירה. בכל התחומים האלה המעצבת אמורה להיות בצד של הלקוחות ולתת להם עזרה וייעוץ מקצועיים. מעצבת מטעם הקבלן באופן טבעי נמצאת בניגוד אינטרסים במקרים אלה והנאמנות שלה נחלקת בין הלקוחות לבין הקבלן שמספק לה לקוחות. על כן אנו ממש ממליצים שלא להיעזר במעצבת פנים מטעם הקבלן, אלא להיעזר בשירותיה של מעצבת פנים עצמאית, מקצועית ובלתי תלויה.

עיצוב דירה מקבלן