צור קשר • מהעיתונות • טיפים • אדריכלות • אודות • ממליצים • עיצוב פנים

 

עיצוב בתים עיצוב דירות עיצוב מטבחים עיצוב חדרי רחצה נישות גבס עיצוב משרדים

 

 
מהעיתונות

לוגו הדר דור עיצוב ואדריכלות פנים

 
 
 
       
     
 

מגזין יצוב" מעריב - גיליון דצמבר 2008

 
     

הדר דור בתוכנית עיצוב פנים בערוץ 2

 

הדר דור בתוכנית עיצוב פנים בערוץ 10

 

כתבה ממגזין נישה - גיליון אפריל 2007

 

כתבה ממגזין DO - גיליון נובמבר 2007

 

כתבה מאתר YNET - אוקטובר 2008

 

כתבה מ "עיצוב" מעריב - נובמבר 2008

 

כתבה מ "עיצוב" מעריב - דצמבר 2008

 

כתבה מאתר MAKO - אפריל 2009

 

כתבה מ "עיצוב" מעריב - מאי 2009

 

כתבה מאתר MAKO - אפריל 2010

 

כתבה מאתר MAKO - אוקטובר 2010

 

כתבה מאתר נענע 10 - מאי 2011

 

 

עיצוב פנים - דירה בר"ג דף 1 עיצוב פנים - דירה בר"ג דף 2
 

 

יוצאים לבלות בדירה

 

כיצד הופכים דירה קטנה, בתקציב מוגבל, לדירה מעוצבת בהשראת סצינת המועדונים התל אביבית?

 
 
  עיצוב פנים - דירה בר"ג דף 3  
 

 

בלב שכונה שקטה ברמת גן הפכה דירה קטנה של איש הייטק לדירה מפנקת בסגנון מודרני  בהשראת סצינת המועדונים התל אביבית ומבלי "לקרוע את הכיס".

הגדרת הקונספט העיצובי של הדירה ובניית תדמית רעננה ויאפית, הם אלו שהנחו את תהליך היצירה. וכך, במטרה לתת מענה עיצובי ופתרונות יצירתיים, הצליחה המעצבת לגשר בין החלום למציאות, תוך וודאות תקציבית ומבלי לוותר על שום פרט במכלול הגשמת הפנטזיה.

אין ספק כי בדירת רווקים, וכבעלת אופי שכזה, אזור האירוח הוא מהחשובים ביותר, ולכן הסלון שהוא החלל המרכזי בבית אשר היה סגור בקיר הפרדה למרפסת מקורה, נפתח והורחב על חשבון המרפסת. התריס האטום הוחלף בחלונות בלגיים עדינים, ובכך התאפשר לנוף הטבעי הנשקף מבעדם לשטוף את הדירה, ולגווני העצים הסמוכים להעמיק את גוון הקיר המרכזי. רצפת הפרקט, בשילוב עם ספת הקש הנחה מעליה, מעצימים את החוויה ומעניקים לדירה את האיזון הנדרש בין התעשייתי והטבעי.

להשלמת המראה, תכננה המעצבת אלמנט נישה עיצובי וייחודי היורד מתקרה לרצפה ובו גוף תאורה מונמך, בכך נמשך המבט מעלה ומעניק לחלל את תחושת הגודל והמרחב הדרושים.

במרכז הסלון תוכנן אזור הקולנוע הביתי. בקיר המרכזי של הסלון נבנתה נישת גבס משמעותית בגודלה ובמרכזה מסך LCD, בנישה שולבה תאורה סמויה היוצרת משחקי אור מרתקים, ומתחתיה רהיט לבן בעל רגלי מתכת המשתלב היטב במראה הכללי. משני צידי הנישה מוקמו רמקולים בצבעים ובמראה התואמים את עיצוב הדירה כולה. המראה הלבן והבהיר אשר מושג בסלון יוצר קונטרסט חזק לגווניי המטבח הנשקף מאחור.

 

 
  עיצוב פנים - דירה בר"ג דף 4  
   

המטבח נבנה בסגנון שמזכיר פאב תל אביב. למטבח נבחרו גוונים שונים ונועזים של שחור בשילוב ידיות צרות וכסופות ותאורה המשלבת פס צבירה כסוף וספוטים שחורים.

גם כאן הבחינה המעצבת בפוטנציאל הגלום בחלל והרחיבה את המטבח על חשבון מרפסת השירות, כך שנוצר מטבח ארוך וגדול באופן משמעותי ובקצהו נבנו נישות גבס לבקבוקי האלכוהול.

שני מדפים שחורים ממשיכים את הקלאפה העליונה הלבנה וחושפים בתוכם עיטור דינמי בצבעוניות דומה. העיטור משלים את סגנון הפאבים ומוסיף נועזות ושובבות. כמשלים לעיטור זה, חופה הקיר הסמוך בעיטור זהה כמעט, אך הפעם בצבעוניות משלימה של צבעי שמנת רכים.

על צלע הקיר ובמקביל לתנועה במטבח, יורדים שלושה גופי תאורה, המאפיינים את סגנון הפאבים העדכני, ואלו מאירים על דלפק בר אינטימי. כיאה לדירת רווקים נחשקת, הוצמד למטבח דלפק אשר מצידו האחד משטח אירוח גבוה בשילוב כסאות בר גבוהים ומצידו השני משטח למזיגה והגשה.

 

 
  עיצוב פנים - דירה בר"ג דף 5  
   

דלפק הבר משתלב היטב ברוח הדירה ונראה כי המעצבת הצליחה לייצר הפרדה נעימה ובלתי מורגשת בין המטבח לשאר חללי הבית. אזור הכניסה, בו נמצא דלפק הבר, מהווה אף נקודת מפגש של שני ציריי התנועה המרכזיים בדירה אשר מונחים ע"י האור הטבעי ומתחילים מהחלונות הגדולים והרחבים שבקצה. מצד אחד קצהו של המטבח, ומצדו השני, ויטרינת חלל המגורים.

במטבח המשיכה המעצבת את התנועה הארכנית בחלל הצר ובשפה קווית בכל האלמנטים שבו. בשונה מהמטבח, בחלל המגורים היא הצליחה לייצר שיח בין האופקי והאנכי, ובכך נוצרת תחושה של חלל רחב יותר ומזמין לחוות ולשהות בו באזוריו השונים. 

עבור חדר הרחצה, המשמש כמקום אינטימי ומרגיע, נבחר סגנון אלגנטי וחמים, עדיין -  כמשלים את האווירה המודרנית של הדירה כולה.

ליצירת המראה נבחרו אריחי גרניט פורצלן בגוונים חומים, פסי פסיפס בצבעוניות זהה שולבו מסביב למראה, בגב מושב האסלה ואף בספסל הישיבה במקלחון. התחושה הנוצרת היא של מפל הזורם מטה, ואין ספק שהתחושה האסתטית הינה תוצאה של חשיבה צורנית מעמיקה שלא פסחה על אף פרט, קטן ככל שיהיה. ארון הכיור עומד על רגלי אלומיניום המקיפות את צדדיו, ועליו הותקן כיור עילי בסגנון מודרני ובעיצוב מלבני שטוח.

בחדר השינה ממשיך הסגנון לשמור על קווים מודרניים בהתאם לקונספט הכללי של הדירה. המעצבת דאגה לייצר מרחב זה כמפנק ומרגש תוך מתן מענה לצרכיו האינטימיים של הדייר. בנישות הגבס אשר נבנו בקיר גב המיטה, ומאפשרות הנחת ספרים ונרות רומנטיים, ניתן להבחין בשימוש המושכל בנישה להשקעת החלון והפיכתו בכך לאלמנט עיצובי. הקומפוזיציות האופקיות שיצרה המעצבת משתלבות היטב בסקאלת הגוונים החמים שנבחרו לחדר זה מבלי לפגום בתחושת השלמות הצבעונית של שאר הדירה. רצפת הפרקט בחדר השינה, אשר צבעיה כהד המשתלט על גווני הקירות, משווה לו מראה שלם ומרגיע.

 

 
     
 

דירה זו משקפת את חלומו של כל צעיר, בהיותה עכשווית ומפתיעה.

המעצבת הצליחה לשלב פינות אינטימיות מבלי לפגום בתחושת הקלילות בחלל המורחב וליצור עיצוב נקי ומודרני מחד וחם ומזמין מאידך.

"היום הרבה יותר כיף לי להיות בבית. במקום לחזור לדירה ישנה ומשעממת אני חי כמו מלך ונהנה להיות כמה שיותר בדירה,

אליה מגיעים החברים לבלות" מסכם אסף, בעל הדירה.

 

פורסם במגזין יצוב" מעריב - גיליון דצמבר 2008

 

 

 

 

 
     

הדר דור

עיצוב פנים

רגעים של הנאה

09-7744556 054-4919339